بخش مراقبت های ویژه کودکان (PICU)

نبود بخش مراقبت‌های ویژه کودکان(PICU) در بخش خصوصی درمانی استان خراسان رضوی بیش از پیش احساس می‌شده است و خوشبختانه بیمارستان فوق تخصصی رضوی با حمایت‌های آستان قدس رضوی این بخش را متشکل از 9 تخت در فضا یی به متراژ 605 متر و در دی‌ماه 1397 راه‌اندازی کرده که می‌توان گفت چنین بخشی با این سطح بالا در بیمارستان‌های خصوصی استان وجود ندارد.

در برخی از بخش‌های زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد و نیز بیمارستان‌های دولتی، چندین بخش PICU وجود دارد اما با توجه به نیاز فراوان بیماران، تعداد تخت‌های آن بخش‌ها کافی و پاسخ‌گوی نیاز مراجعان نبوده و همیشه مملو از بیمار است که این بخش در بیمارستان رضوی می‌تواند پشتیبانی برای بخش‌های دیگر سطح شهر باشد.

راه‌اندازی تخت‌های مراقبت‌های ویژه هزینه فراوانی داشته و تقریبا برای راه‌اندازی هر کدام از آن‌ها به همراه تجهیز و زیرسازی، حدود یک میلیارد تومان هزینه می‌شود. پس از راه‌اندازی نیز با توجه به نگهداری، ارائه خدمات به بیمار، تعداد پرستاران و کارکنان هزینه‌های این بخش‌ها فراوان خواهد بود و به همین دلیل، بخش‌های خصوصی تمایلی به راه‌اندازی این‌گونه بخش‌ها ندارند.

در حقیقت با توجه به اینکه آستان قدس رضوی و بیمارستان فوق تخصصی رضوی برای عملکرد خود، وظایف اجتماعی خاصی قائل است، راه‌اندازی این بخش در هیئت مدیره این مرکز درمانی به تصویب رسیده و به لطف خداوند متعال و با عنایت حضرت رضا(ع) ظرف مدت کوتاهی اجرا شد و در آذرماه 97 این بخش افتتاح گردید که در کنار سایر بخش‌های درمانی، خدمات ویژه مراقبتی را در سطح بالا به قشرکودکان ارائه می‌کند.